Z wizytą w Hilton Warsaw Hotel

Data publikacji: 2015-03-26 09:23:49

W środę, 25 marca, pierwsza klasa technikum hotelarskiego z Zespołu Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie odbyła wizytę studyjną w pięciogwiazdkowym hotelu Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre.

W ramach profesjonalnego przygotowania młodzieży do zawodu hotelarza, kadra pedagogiczna przygotowała wyjazd studyjny do obiektu należącego do międzynarodowej sieci hotelowej Hilton w Warszawie. – Dzięki corocznemu organizowaniu tego typu szkoleń, młodzież ma okazję zaraz na początku kształcenia w wybranym zawodzie poznać, jak działają jedne z najlepszych hoteli, skorzystać z interesującej oferty i od kuchni zobaczyć jak stworzono dany obiekt hotelowy – zapewnia Iwona Szulc, opiekun wycieczki.

Podczas wyjazdu młodzi kandydaci na hotelarzy skorzystali z możliwości edukacji w renomowanym hotelu oraz wysłuchali rad ekspertów. Szkolenie poprowadzili długoletni pracownicy hotelu: Joanna Cybulska, Training Specialist, Małgorzata Sobieszek oraz Michał Molenda, kierownik działu recepcji. Uczniowie obejrzeli kilka z 314 pokojów hotelowych i apartamentów wyposażonych w najnowsze technologie, restaurację „Meza”, która oferuje dania kuchni międzynarodowej i polskiej, Pistaccio Lobby Bar & Lounge, gdzie można było spróbować pysznych deserów oraz kanapek i burgerów, z których słynie marka Hilton. – Bardzo się cieszę, że mogłam zobaczyć, jak w rzeczywistości wygląda praca w tak dużym hotelu. Prócz standardowych usług znajduje się w nim także jedno z największych w Warszawie centrów konferencyjnych o powierzchni 3000 m², fitness center z basenem, restauracja, kawiarnia Illy, bar oraz podziemny parking na 350 samochodów, co daje naprawdę ogromne możliwości znalezienia pracy po moim kierunku, w takim obiekcie i to na różnych stanowiskach – mówi Oliwia Gazda, uczennica 1 TH w ZSZ w Malinowie. - Bardzo chętnie przyjmujemy młodzież na praktyki i staże, które pozwalają jej nie tylko pogłębić i uporządkować zdobytą w szkole wiedzę, ale i nabyć niezbędnych umiejętności przy obsłudze klienta - podsumowała Joanna Cybulska, zapraszając młodzież z Zespołu Szkół w Malinowie do współpracy z siecią hoteli Hilton.

Wyjazd studyjny odbył się pod kierunkiem Iwony Szulc, Barbary Behal oraz specjalistów z Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre.

Magdalena Cejman