Sukces Anity w konkursie recytatorskim

Data publikacji: 2015-03-17 12:12:26

W piątek, 13 maja, w Liceum Ogólnokształcącym w Lidzbarku odbył się dziesiąty, a więc już jubileuszowy konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział blisko 30 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu działdowskiego.

Do konkursu przystąpili uczniowie; LO Nr2 w Działdowie, LO w Rybnie, ZS w Malinowie, LO w Lidzbarku, Gimnazjum Nr1 w Działdowie, Gimnazjum w Rybnie, Gimnazjum w Lidzbarku, Gimnazjum w Gródkach, Gimnazjum w Narzymiu. Uczestnicy w tym roku dobierali repertuar pod hasłem „Szczęście” w szerokim rozumieniu tego pojęcia. Zmagania młodych recytatorów trwały blisko dwie godziny. Prezentacje oceniało jury w składzie; Anna Wasielewska instruktor z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku, Edyta Marszak pracownik Miejsko-Gminnej Biblioteki w Lidzbarku oraz Karol Afeltowicz, znany w Europie akwerelista, obecnie mieszkający w Lidzbarku. Wśród wierszy dominowała poezja Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza oraz Juliana Tuwima. Warto nadmienić, że organizatorem konkursu im K. K Baczyńskiego już od dziesięciu lat jest dyrektor tej placówki Dorota Sadowska oraz nauczyciele języka polskiego.

Nagrody i wyróżnienia

Jury stwierdziło, że poziom tegorocznego konkursu był wysoki. Niemal każdy z recytatorów zasługiwał na nagrodę. Ostatecznie, po intensywnej dyskusji, nagrody i wyróżnienia zostały przyznane siedmiu uczestniczkom.

I miejsce otrzymała Dominika Głowacka z LO w Lidzbarku, o której jury powiedziało, że poezję i umiejętność recytacji nosi w sercu.

II miejsce przyznano Anicie Chojnackiej z ZS w Malinowie, za pełną napięcia interpretację utworu Wisławy Szymborskiej pt; Nienawiść.

III miejsce wywalczyła młodziutka Julia Sadowska z Gimnazjum w Lidzbarku, która ujęła jury wrażliwością i szczerością przekazu lirycznego.

Wyróżnienia otrzymały: Klaudia Kowalewska z Gimnazjum w Rybnie, Weronika Lipowska oraz Izabela Gujalska z LO Nr2 w Działdowie oraz Wiktoria Osiecka z Gimnazjum w Narzymiu.

Uczestnicy konkursu

LO Nr2 w Działdowie – Weronika Lipowska, Kinga Chorostowska, Izabela Gujalska,

ZS Malinowo – Katarzyna Dreszler, Anita Chojnacka,

LO w Rybnie –Agata Wysocka, Karolina Rynkowska, Zuzanna Stepnowska,

LO w Lidzbarku – Dominika Głowacka, Adrianna Skrzyńska, Aleksandra Powałka,

Gimnazjum w Lidzbarku –Wiktoria Igielska,Katarzyna Mierzyńska, Julia Sadowska,

Gimnazjum w Rybnie – Klaudia Kowalewska, Aleksandra Ćwiek, Mikołaj Malinowski, Kacper Kowalewski,

Gimnazjum w Gródkach – Magdalena Jabłońska, Milena Tułodziecka, Dominika Blaszkowska,

Gimnazjum Nr1 w Działdowie – Wiktoria Łozińska, Katarzyna Klocek, Weronika Klonowska,

Gimnazjum w Narzymiu – Magdalena Ciesińska, Wiktoria Osiecka, Michalina Kopańska

Tekst i zdjęcia Anna Barbara Czuraj-Struzik