Konkurs savoir-vivre

Data publikacji: 2015-03-20 19:17:11

16 marca 2015 roku w Zespole Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny odbył się „IV wewnątrzszkolny konkurs savoir-vivre”. Był to drugi etap konkursu poprzedzony pisemnymi eliminacjami. Do tego etapu zakwalifikowało się czworo uczniów naszej szkoły. Byli to: Paulina Golian, Michalina Oryl, Karolina Rudomina i Oskar Zajączkowski. Konkurs rozpoczął się od autoprezentacji, następnie uczniowie mieli wykonać zadanie praktyczne, które polegało na przygotowaniu śniadania. Kilka dni przed konkursem uczestnicy losowali rodzaj śniadania, które przygotują. Paulina wylosowała śniadanie wiedeńskie, Michalina śniadanie polskie, Karolina śniadanie

kontynentalne rozszerzone, Oskar śniadanie angielskie. Uczniowie przygotowali w domu plakaty prezentujące sposób nakrycia stołu do danego rodzaju śniadania. Na prace w kuchni uczestnicy mieli 30 minut. Po zrobieniu śniadań, uczniowie podali je na wcześniej

przygotowanej zastawie i omówili efekty swojej pracy w kuchni oraz plakat. Następnie każdy uczeń odpowiedział na trzy na pytania dotyczące zasad dobrego wychowania.

Po obradach, Jury w składzie - dyrektor szkoły Michał Struzik oraz nauczyciele – Aleksandra Czarnecka, Izabela Mrozińska i Magdalena Pawłowska, ogłosiło swój werdykt.

Zwycięzcą „IV wewnątrzszkolnego konkursu savoir-vivre” została Paulina Golian z klasy I technikum hotelarskiego. Drugie miejsce zajął Oskar Zajączkowski z klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych a miejsce trzecie Karolina Rudomina z klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Gratulujemy