Uczniowie Technikum Hotelarskiego w Malinowie w finale IX Mistrzostw Polski Kelnerów

opublikowane: 7 lis 2016, 11:34 przez Zespół Szkół Malinowo   [ zaktualizowane 8 lis 2016, 11:17 ]

Film z YouTubeUczniowie Zespołu Szkół w Malinowie uczestniczyli w Warsaw Gastro Show 2016 – Międzynarodowych Targach Gastronomicznych odbywających się w halach Ptak Warsaw Expo. Targi przeznaczone są dla branży spożywczej, gastronomicznej oraz hotelarskiej.

 Nic dziwnego, że doskonale odnaleźli się na nich uczniowie kierunków hotelarskich i gastronomicznych Zespołu Szkół w Malinowie. Przez cały dzień zwiedzali różne strefy targowe począwszy od restauracyjnych, przez zdrową żywność, technologie i maszyny spożywcze, wyposażenie pokoi hotelowych na festiwalu food – truck skończywszy.

 Można było również uczestniczyć w wielu kursach gotowania parzenia kawy i herbaty, konkursach tematycznych, pokazach kulinarnych i spotkaniach ze sławami świata gastronomii – choćby z Ewą Wachowicz czy Karolem Okrasą.

 Jednym z najważniejszych dla naszych uczniów wydarzeń odbywających się podczas targów były IX Mistrzostwa Polski Kelnerów zorganizowane przez AKADEMIĘ KELNERSKĄ Grzegorza Górnika. Do udziału w finale kelnerskich zmagań zakwalifikowała się czwórka uczniów: Anita Chojnacka, Celina Kaczmarczyk, Szymon Biernat oraz Dawid Zajączkowski. Trenerką młodych adeptów sztuki kelnerskiej jest Aleksandra Czarnecka, z którą uczniowie ćwiczyli pokaz serwisu synchronicznego.Comments