Najlepszy Hotelarz 2011

opublikowane: 14 gru 2011, 08:24 przez Piotr Dercz   [ zaktualizowane 24 lut 2012, 03:37 ]

           

  W środę, 14 grudnia 2011 roku, w Zespole Szkół im. Emilii Sukertowej – Biedrawiny w Malinowie odbył się konkurs „Najlepszy hotelarz 2011”, którego głównym celem było rozpowszechnianie i propagowanie wiedzy z zakresu hotelarstwa.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 11.00. i miał  wyłonić najlepszego hotelarza szkoły. Po wstępnych eliminacjach  pisemnych do II etapu praktycznego ostatecznie przystąpiło 10 uczestników. Sposoby, w jakie rozwiązywali  zadania, oceniało specjalnie do tego powołane jury.  II etap konkursu „ Najlepszy hotelarz 2011” był podzielony na dwa kolejne etapy.

             Zadanie pierwsze pod nazwą „ Recepcja i jej tajniki” polegało na obsłudze gościa zza lady recepcyjnej. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością  prawidłowych zasad  podczas obsługi gości oraz umiejętnością poradzenia sobie w każdej sytuacji.  Zadanie utrudniał fakt, iż gościa należało obsłużyć w języku obcym. Jurorzy zwracali uwagę  przede wszystkim na treść, poprawność językową i atrakcyjność wypowiedzi uczestników konkursu, a także na ich wygląd zewnętrzny, sposób bycia i poruszania się oraz postawę. Ważne było również  poczucie humoru, umiejętność przyciągania uwagi i urok osobisty.

       Na podstawie uzyskanych wyników z pierwszego zadania do drugiego etapu - finałowego  zakwalifikowało się 4 uczestników. W  konkurencji pod tytułem „Stół ładnie nakryty” sprawdzona została  znajomość zasad nakrywania stołu. Jury oceniło sposób nakrycia, organizację pracy i wygląd stołu. Finaliści po zapoznaniu się z zadaniem musieli dobrać odpowiednią zastawę do wylosowanego zestawu menu i we właściwy sposób nakryć stół dla jednej osoby oraz omówić wykonane zadanie.

        Zawodników podczas konkursu dopingowali zaproszeni goście honorowi, którzy byli jednocześnie jurorami w konkursie, dyrekcja i  nauczyciele oraz uczniowie szkoły.

        Wśród gości i jednocześnie sponsorów nagród znaleźli się: Paweł Byliński – właściciel ośrodka wypoczynkowego „Pod Lipami” w Lidzbarku, Henryk Bartoszewicz – właściciel „Dworku Wapionka” w Górznie i Jerzy Grzela – właściciel firmy „Grejpol” w Malinowie.

             Konkurs „Najlepszy hotelarz 2011” urozmaicony był występem muzycznym ucznia szkoły oraz prezentacją scenki artystycznej pt.:” Jak trudny potrafi  być czasami gość hotelowy?”, również w wykonaniu uczniów szkoły.

            Konkurs oceniało, oprócz gości honorowych, grono nauczycieli, a mianowicie: Izabela Mrozińska, Magdalena Biema, Aleksandra Czarnecka, Hanna Landmann i Piotr Dercz. Nagrodę główną  i tytuł najlepszego hotelarza roku 2011 otrzymała Edyta Jaroszewska, natomiast drugie miejsce przypadło Milenie Szulc. Dziewczęta będą reprezentowały szkołę w „Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Hotelarstwie” w Elblągu.
Izabela Mrozińska
 
Wyniki konkursu
1.Edyta Jaroszewska
2.Milena Szulc
3.Alicja Michalska
4.Anita Mackiewicz
Sylwia Nalikowska
Justyna Lewandowska
Sylwia Margalska
Patryk Gromowski
Justyna Oryl
Aneta Duda
 
Comments