Jasełka w Zespole Szkół w Malinowie

opublikowane: 22 gru 2016, 15:25 przez Zespół Szkół Malinowo   [ zaktualizowane 25 gru 2016, 01:03 ]

       Boże Narodzenie to najpiękniejsze święto w roku liturgicznym. To czas obfitujący w piękne zwyczaje. O jego niezwykłości w dużej mierze decydują polskie zamiłowanie do biesiadowania       i gościnności. Nie ma domu, w którym w wigilijny wieczór nie zapalono by lampek na choince, czy nie przygotowano smakowitych potraw. Nawet ci, którzy w pogoni za sławą i pieniędzmi dawno zapomnieli o Panu Bogu, tego dnia wezmą do ręki biały opłatek, podzielą się nim z rodziną i ze łzą w oku śpiewać będą którąś z przepięknych kolęd. Dla jednych jest to głębokie przeżycie tajemnicy Bożego wcielenia, a dla innych tylko  i wyłącznie pielęgnowanie rodzinnych zwyczajów. 
Upływa  kolejny Adwent naszego życia. Gromadzimy się w społeczności razem zapatrzeni w Betlejemski Żłóbek. Choć jest pusty, wiemy, że za chwilę spocznie w nim Ten, który jest Posłańcem Bożym, Dawcą Miłosierdzia, Centrum historii człowieka, choć w postaci bezbronnego niemowlęcia.

Ten magiczny czas oczekiwania Świąt Bożego Narodzenia zawitał do Zespołu Szkół w Malinowie. 22 grudnia 2016 roku o godz. 1000 - cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczyła w spotkaniu jasełkowym. W  przepięknej scenerii świątecznej i radosnej atmosferze wysłuchano przedstawienia -„Betlejem jest w Nas” z przesłaniem: świat potrzebuje miłości.  Swoje pierwsze talenty artystyczne zaprezentowali uczniowie klasy II technikum hotelarskiego i przedstawiciele innych klas.

Podsumowano wyniki dwóch szkolnych konkursów, w których młodzież brała udział. Pani Beata Brodowska ogłosiła wyniki konkursu na najładniejszy stroik i ozdobę choinkową, a pani Magdalena Pawłowska przedstawiła zwycięzców konkursu ortograficznego. Nagrodzono klasy i wyróżniono wielu uczniów. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i Proboszcza Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej, wręczył wraz z symbolicznym uściskiem dłoni p. Dyrektor Piotr Dercz.

Po obejrzeniu jasełek, Pan Dyrektor zaprosił na scenę wszystkich występujących do wspólnego zdjęcia. Pogratulował młodzieży i podziękował nauczycielom za przygotowanie programu bożonarodzeniowego oraz wystroju Sali - będącej „miejscem” Betlejem. Następnie złożył życzenia świąteczne. Do życzeń, dołączyli również w swoim wystąpieniu Proboszcz Marian Ofiara i przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Anita Chojnacka.

Na koniec wszyscy uczestnicy świątecznego spotkania pożegnali się w radosnym nastroju oczekiwania na pierwszą wigilijną gwiazdkę ...  już w swoich rodzinnych domach.

 

      Celem tegorocznych jasełek było, nie tylko kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia, ale również i edukacja młodzieży w zakresie poznawania obyczajów świątecznych. Pobudzenie u Niej aktywności twórczej, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej oraz prezentowanie swoich osiągnięć artystycznych na forum szkoły.

Jasełka 2016 przygotowali:  p. Beata Brodowska, p. Krystyna Barcikowska i ks. Jacek Suwiński.

 

Niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą pokój, radość i spełnienie wszystkich marzeń, niech pozostawią w Waszych sercach wspomnienia pełne ciepła, miłości i pojednania  .... .

 

                                                                                              Organizatorzy Jasełek
ZdjeciaComments