Święto pieczonego ziemniaka

opublikowane: 1 paź 2015, 14:36 przez Zespół Szkół Malinowo   [ zaktualizowane 7 paź 2015, 07:31 ]
30 września w naszej szkole odbyła się coroczna impreza: "Święto pieczonego ziemniaka" połączone z integracją klas pierwszych.

Całe wydarzenie organizowała Pani Marzena Kasprowicz we współpracy z nowo wybranym samorządem szkolnym oraz wychowawcami klas pierwszych: Panią Iwoną Szluc oraz Panią Aleksandrą Czarnecką. Imprezę prowadziły uczennice klasy III TH Celina Kaczmarczyk i Anita Chojnacka.
ŚMIECHU BYŁO CO NIE MIARA!

Klasy pierwsze oraz wszyscy organizatorzy zebrali się na auli i mogliśmy zaczynać. Pierwszą konkurencją było obieranie ziemniaków na czas. Mogłoby się to wydawać proste ale to tylko pozory. Mimo trudności uczniowie poradzili sobie doskonale. Przedstawiciele klas: I TH, I TŻiUG oraz I ZK rywalizowali także w bieganiu z ziemniakiem na łyżce, czy trafianiu nim do kosza, lecz najciekawiej zrobiło się w dwóch ostatnich konkurencjach. Najpierw mając do dyspozycji ziemniaka, plastelinę, trochę bibuły i kilka zdobytych szpileczek uczniowie mieli stworzyć podobiznę swojego wychowawcy i trzeba przyznać że bardzo kreatywnych mamy w tym roku pierwszaków. Ostatnią konkurencją było ułożenie wiersza o swojej klasie i to po raz kolejny uczniowie mogli się wykazać. Na koniec Jury podliczyło punkty i mieliśmy werdykt, a nowa przewodnicząca szkoły Anita Chojnacka mogła wręczyć dyplomy.

Wszystkie klasy były świetne, ale ostatecznie ktoś musiał wygrać.
Oto podium:
Miejsce 1 - klasa I ZK
Miejsce 2 - klasa I TH
Miejsce 3 - klasa I TŻiUG

Po skończonych zawodach mogliśmy integrować się siedząc wspólnie przy ognisku.
To był bardzo udany dzień :)

Anita Chojnackazdjęcia
Comments