Jak zawsze MALINOWO kształci zawodowo.


Wartość dofinansowania 386 375,40 zł

Koszt całkowity (wartość projektu) 429 306,00 zł

ü  Kurs Kelner (2 grupy po 10 osób, 36h dydaktycznych)

ü  Kurs Kucharz  (2 grupy po 10 osób, 44h dydaktycznych)

ü  Kurs Pracownik Administracyjno-Biurowy  (2 grupy po 13 osób, 30h dydaktycznych)

ü  Kurs Obsługi klienta i technik sprzedaży  (2 grupy po 13 osób, 28h dydaktycznych)

ü  Szkolenie Autoprezentacja  (2 grupy po 13 osób, 22h dydaktycznych)

ü  Szkolenie Radzenie sobie ze stresem (2 grupy po 13 osób, 22h dydaktycznych)

ü  Szkolenie Zarządzanie czasem (2 grupy po 13 osób, 22h dydaktycznych)

ü  Płatne staże zawodowe 150h – 1668 zł brutto + zwrot kosztów dojazdu

Celem projektu jest wzrost kompetencji pracowniczych u 26 uczniów/nic (18K,8M) z kierunku Technik hotelarstwa i Technik żywienia i usług gastronomicznych z ZS w Malinowie poprzez nabycie kwalifikacji i umiejętności praktycznych w wyniku ukończenia kursów i szkoleń oraz odbycia staży u pracodawców w okresie IX.2016-VIII.2017. Cel zostanie osiągnięty poprzez realizację następujących zadań: współpracę z pracodawcami, Kursów zawodowych (kelner, kucharz, pracownik administracyjno-biurowy, obsługa klienta i technik sprzedaży) oraz miękkich szkoleń umiejętności pracowniczych (autoprezentacja, radzenie sobie ze stresem, zarządzanie czasem). Zdobyta wiedza zostanie zastosowana w praktyce w ramach stażu u pracodawców. Projekt jest skierowany do 26 uczniów/nic z ZS w Malinowe z kierunku Technik hotelarstwa i Technik żywienia i usług gastronomicznych z obszarów wiejskich Powiatu Działdowskiego. Realizacja projektu ma przełożyć się na wzrost zatrudnialności uczestników projektu poprzez nabycie i potwierdzenie kwalifikacji i umiejętności praktycznych i zastosowanie ich w praktyce u Pracodawców.


DKK - 4 rocznica działalności Klubu

opublikowane: 16 lis 2017, 01:12 przez Barbara Kobusińska - Behal

15 listopada świętowałyśmy czwartą rocznicę działalności Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie. Omawiałyśmy książkę M.L. Stedman "Światło między oceanami." B.Behal

Dzień Edukacji Narodowej w Malinowie

opublikowane: 27 paź 2017, 07:41 przez Zespół Szkół Malinowo   [ zaktualizowane 27 paź 2017, 07:45 ]

W dniu 12 października 2017 roku w Zespole Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny  w Malinowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybył Wicestarosta Powiatu Działdowskiego  Pan Marian Brandt, który w swoim przemówieniu podkreślił istotę pracy nauczycieli. Nauczyciel to osoba, która jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, ale także jest sprawnym pedagogiem i psychologiem, wychowawcą nie tylko swoich uczniów, ale bardzo często osobą pomocną także ich rodzicom.  Jak mało kto potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów.  Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swej wiedzy szukającą nowych rozwiązań.Wicestarosta podziękował wszystkim pracownikom szkoły  za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzamy uczniów.


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej  Pan Marian Brandt wręczył nagrodę Starosty Powiatu Działdowskiego Pani Katarzynie Ostrowskiej- Gancarz za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej.


Następnie przemówił Dyrektor Zespołu Szkół w Malinowie Pan Piotr Dercz, który podziękował nauczycielom i uczniom za dotychczasowe osiągnięcia, za poświęcenie, za serce. Podkreślił duży wkład wszystkich pracowników w rozwój szkoły. Tradycją stało się, że z okazji tak ważnego święta przyznawana jest nagroda Dyrektora. W tym roku szkolnym otrzymali ją następujący pracownicy: Aleksandra Czarnecka, Marzena Kasprowicz, Edyta Jędrzejewska, Magdalena Trzuskowska, Wioleta Grzymkowska, Magdalena Pawłowska, Iwona Szulc, Krystyna Barcikowska, Beata Brodowska, Alicja Golian, Izabela Mrozińska, Emilia Kociela-Rybicka, Mariola Pszuk, Izabella Markowska, Anna Rojewska, Marcin Ostrowski


Po raz pierwszy uczniowie Zespołu Szkół w Malinowie przyznali nauczycielom statuetki „ Emilki”. W kategorii „ Najbardziej wymagający nauczyciel”  statuetkę otrzymała  Pani Anna Czuraj-Struzik. W kolejnej kategorii „Kreator mody” statuetkę otrzymała  Pani Edyta Jędrzejewska. W kategorii „Szczery uśmiech” zwyciężyła Pani Kamila Giesek .Ostatnią z kategorii była „ Zespół niespokojnych nóg”, a statuetkę otrzymała Pani Izabela Mrozińska.

 

Uroczystą akademię przygotowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem Panią Marzeną Kasprowicz. Wszyscy otrzymali symboliczne kwiaty i serdeczne podziękowania.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

opublikowane: 25 paź 2017, 00:58 przez Barbara Kobusińska - Behal

19 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbyło się spotkanie DKK. Omawiałyśmy książkę Ewy Nowak "Diupa".

Wykład o Emilii Sukertowej-Biedrawinie

opublikowane: 25 paź 2017, 00:46 przez Barbara Kobusińska - Behal

Młodzież z klasy II Technikum uczestniczyła w wykładzie o życiu i twórczości Emilii Sukertowej-Biedrawiny. Wykład odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie w ramach projektu "Emilia Sukertowa-Biedrawina znana i nieznana".


Gra miejska o patronce szkoły

opublikowane: 11 paź 2017, 12:35 przez Barbara Kobusińska - Behal

W czwartek, 5 października Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie, we współpracy z naszą szkołą, zorganizowała dla uczniów klasy I Technikum grę miejską o naszej patronce. Działanie to odbyło się w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu „Emilia Sukertowa-Biedrawina – znana i nieznana”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra.
W grze wzięło udział 38 osób, które odwiedzały 5 stanowisk tematycznych rozmieszczonych w różnych punktach szkoły. Młodzież dowiedziała się faktów z życia i działalności Emilii Sukertowej-Biedrawiny. Gratulujemy zwycięzcom.

 

Dyskusyjny Klub Książki

opublikowane: 3 paź 2017, 00:33 przez Barbara Kobusińska - Behal

28 września w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawiałyśmy książkę B. Fitzpatrick: "Szeptem".


Wernisaż wystawy o Emilii Sukertowej-Biedrawinie

opublikowane: 3 paź 2017, 00:22 przez Barbara Kobusińska - Behal

26 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbył się wernisaż wystawy „Emilia Sukertowa-Biedrawina znana i nieznana”. Nasza

 szkoła była partnerem projektu realizowanego przez bibliotekę ze środków Muzeum Historii Polski. Uczniowie i nauczyciele przygotowali 

degustację potraw kuchni mazurskiej i pięknie zaprezentowali się jako obsługa na imprezie.


fot. Karol Wrombel

Niedziela Cittaslow w Działdowie

opublikowane: 24 wrz 2017, 12:26 przez Piotr Dercz

Uczniowie,  nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Malinowie przygotowali degustację potraw regionalnych.


Zdjęcia

Narodowe Czytanie

opublikowane: 7 wrz 2017, 00:12 przez Barbara Kobusińska - Behal

W sobotę 4 września odbyło się kolejne "Narodowe Czytanie". Tym razem czytaliśmy fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie.
Fot. Karol Wrombel


ZESPÓŁ SZKÓŁ W MALINOWIE - MISTRZEM POLSKI !!!

opublikowane: 3 cze 2017, 16:21 przez Zespół Szkół Malinowo

Uczniowie Zespołu Szkół w Malinowie wygrali  X Mistrzostwa Polski Kelnerów.

Finałowe zawody w których rywalizowali uczniowie z  8 najlepszych szkół hotelarskich, gastronomicznych i kelnerskich z całej Polski, wyłonionych w drodze eliminacji odbyły się 2 czerwca 2017 r. w trakcie Międzynarodowych Targów Żywności Warsaw Food Expo 2017. Jury w składzie: Adam Michalski, Olaf Ratz, Rafał Pasenik, Grzegorz Górnik najwyżej oceniło pokaz serwisu synchronicznego w wykonaniu naszych uczniów: Weroniki Lewandowskiej, Julii  Szupieniuk, Jakuba Orłowskiego z klasy II Technikum Hotelarskiego  oraz Daniela Zalewskiego z klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.  Trenerem naszych zawodników była pani Aleksandra Czarnecka nauczyciel przedmiotów zawodowych. Organizatorem zawodów była Akademia Kelnerska Grzegorza Górnika.  Oprócz pucharu, złotych medali, dyplomów i nagród rzeczowych uczniowie wywalczyli dla 25 osób  warsztaty szkoleniowe - „Nauka usługiwania  Kelner & Kelner win” po ukończeniu których nasza szkoła otrzyma „ Eurocertyfikat Jakości I stopnia „

Historyczne zwycięstwo uczniów Zespołu Szkół w Malinowie to nie tylko ich osobisty sukces ale również potwierdzenie najwyższej jakości kształcenia  w naszej szkole.  Dla wszystkich gimnazjalistów, którzy  jeszcze  wahają  się w kwestii przyszłej szkoły to sygnał , że Malinowo to najlepszy wybór. Wyjątkowi uczniowie i  nauczyciele, doskonale wyposażone pracownie hotelarskie i gastronomiczne, liczne specjalistyczne kursy współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, starannie dobierane miejsca odbywania praktyk zawodowych to wszystko gwarantuje najwyższy poziom naszej szkoły i satysfakcję uczniów.

Wielkie podziękowania należą się Pani Aleksandrze Czarneckiej, która poświęciła setki godzin dodatkowej pracy na perfekcyjne przygotowanie pokazu dbając o najdrobniejsze szczegóły oraz Państwu Katarzynie i Marcinowi Genatowskim, dzięki którym możemy od kilku już lat spełniać marzenia naszych uczniów.

W poniedziałek przywitamy w szkole naszych Mistrzów ! PUCHAR JEST NASZ !Zdjęcia z Mistrzostw

1-10 of 184