Jak zawsze MALINOWO kształci zawodowo.


Wartość dofinansowania 386 375,40 zł

Koszt całkowity (wartość projektu) 429 306,00 zł

ü  Kurs Kelner (2 grupy po 10 osób, 36h dydaktycznych)

ü  Kurs Kucharz  (2 grupy po 10 osób, 44h dydaktycznych)

ü  Kurs Pracownik Administracyjno-Biurowy  (2 grupy po 13 osób, 30h dydaktycznych)

ü  Kurs Obsługi klienta i technik sprzedaży  (2 grupy po 13 osób, 28h dydaktycznych)

ü  Szkolenie Autoprezentacja  (2 grupy po 13 osób, 22h dydaktycznych)

ü  Szkolenie Radzenie sobie ze stresem (2 grupy po 13 osób, 22h dydaktycznych)

ü  Szkolenie Zarządzanie czasem (2 grupy po 13 osób, 22h dydaktycznych)

ü  Płatne staże zawodowe 150h – 1668 zł brutto + zwrot kosztów dojazdu

Celem projektu jest wzrost kompetencji pracowniczych u 26 uczniów/nic (18K,8M) z kierunku Technik hotelarstwa i Technik żywienia i usług gastronomicznych z ZS w Malinowie poprzez nabycie kwalifikacji i umiejętności praktycznych w wyniku ukończenia kursów i szkoleń oraz odbycia staży u pracodawców w okresie IX.2016-VIII.2017. Cel zostanie osiągnięty poprzez realizację następujących zadań: współpracę z pracodawcami, Kursów zawodowych (kelner, kucharz, pracownik administracyjno-biurowy, obsługa klienta i technik sprzedaży) oraz miękkich szkoleń umiejętności pracowniczych (autoprezentacja, radzenie sobie ze stresem, zarządzanie czasem). Zdobyta wiedza zostanie zastosowana w praktyce w ramach stażu u pracodawców. Projekt jest skierowany do 26 uczniów/nic z ZS w Malinowe z kierunku Technik hotelarstwa i Technik żywienia i usług gastronomicznych z obszarów wiejskich Powiatu Działdowskiego. Realizacja projektu ma przełożyć się na wzrost zatrudnialności uczestników projektu poprzez nabycie i potwierdzenie kwalifikacji i umiejętności praktycznych i zastosowanie ich w praktyce u Pracodawców.


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

opublikowane: 11 kwi 2017, 00:41 przez Barbara Kobusińska - Behal

10 kwietnia odbyło się spotkanie DKK w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie. Omawiałyśmy książkę Ewy Barańskiej "Nie odchodź Julio". 
Więcej informacji w zakładce "Biblioteka".


Wystawa fotografii

opublikowane: 1 kwi 2017, 09:29 przez Barbara Kobusińska - Behal

Wszystkich miłośników fotografii zapraszam na wystawę Patrycji Makucewicz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie.
B.Behal

Sukcesy sportowe

opublikowane: 31 mar 2017, 03:25 przez Piotr Dercz

Drużyny Zespołu Szkół w Malinowie zdobyły w tym roku szkolnym tytuł MISTRZA POWIATU DZIAŁDOWSKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT oraz drużyna męska tytuł  WICEMISTRZA POWIATU DZIAŁDOWSKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ. Trenerem drużyn jest pan Mirosław Łukaszewski.
Pierwszy Dzień Wiosny

opublikowane: 27 mar 2017, 08:12 przez Barbara Kobusińska - Behal

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie ZS w Malinowie wzięli udział w podchodach zorganizowanych przez samorząd uczniowski.Uczniowie wraz z nauczycielami musieli odszukać punkty kontrolne i wykonać określone zadania.Zwyciężyli uczniowie klasy pierwszej z wychowawczynią  panią Barbara Kobusińską -Behal. Wszyscy biorący udział  w tej zabawie otrzymali słodki poczęstunek.

Dyskusyjny Klub Książki

opublikowane: 26 mar 2017, 09:28 przez Barbara Kobusińska - Behal

22 marca spotkałyśmy się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie. Omawiałyśmy książkę E. E. Schmitt "Oskar i pani Róża". 

Wycieczka po zabytkach Działdowa

opublikowane: 15 mar 2017, 08:59 przez Barbara Kobusińska - Behal

14 marca klasa I Technikum wyruszyła śladami działdowskich zabytków. Zwiedziliśmy gotycki zamek, po którym oprowadził nas pan Odachowski a następnie Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego. Prawo jazdy za darmo w Malinowie !

opublikowane: 14 mar 2017, 15:08 przez Zespół Szkół Malinowo

Bezpłatny kurs i egzaminy dla uczniów Zespołu Szkół w Malinowie w ramach projektu "Zawodowo i stażowo" Rozpoczęły się zajęcia teoretyczne i pierwsze jazdy.
Warsztaty tworzenia krótkich fillmów

opublikowane: 12 mar 2017, 08:12 przez Barbara Kobusińska - Behal

"Wykorzystanie aplikacji IMOVIE do tworzenia krótkich filmów" tak brzmiał temat warsztatów, w których wzięły udział cztery uczennice klasy I Technikum. Szkolenie odbyło się 10 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie.


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

opublikowane: 25 lut 2017, 01:09 przez Barbara Kobusińska - Behal

22 lutego odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie. Omawiałyśmy książkę F. Flagg "Smażone zielone pomidory".

130 rocznica urodzin Emilii Sukertowej-Biedrawiny

opublikowane: 20 lut 2017, 02:12 przez Barbara Kobusińska - Behal   [ zaktualizowane 20 lut 2017, 03:10 ]

W piątek 17 lutego obchodziliśmy uroczystość 130 rocznicy urodzin patronki szkoły – Emilii Sukertowej-Biedrawiny. Naszym honorowym gościem była wnuczka Emilii Sukertowej-Biedrawiny, pani Marzena Wilamowska-Korsak. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: wicestarosta Działdowski Marian Brandt, naczelnik wydziału oświaty, zdrowia, kultury i sportu w starostwie powiatowym Marlena Perzyńska, wójt gminy Działdowo Paweł Cieśliński, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie Justyna Lytvyn i Elżbieta Zakrzewska bibliotekarz Gimnazjum Nr 2 w Działdowie. W uroczystości udział wzięli także nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. 

Podczas uroczystego apelu uczniowie klasy I Technikum przedstawili inscenizację bajki mazurskiej „Kierz róży
”.

Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny na plakat „Emilia Sukertowa-Biedrawiny - patronka szkoły”, zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Można było podziwiać prace, które wzięły udział w konkursie na wystawie.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Wiktoria Brzozowska, drugie miejsce przypadło Paulinie Piotrkowskiej, trzecie Roksanie Szczepańskiej, a wyróżnienia otrzymały Anna Wdowiak i Martyna Łożyńska. Część artystyczną i dekorację przygotowały pani Barbara Kobusińską-Behal i pani Marzena Kasprowicz.

Jako szkoła gastronomiczno-hotelarska, dbamy o kultywowanie pamięci o tradycyjnej kuchni regionalnej. Uczniowie przygotowali degustację potraw regionalnych pod opieką nauczycielek przedmiotów gastronomicznych: pani Iwony Szulc, pani Aleksandry Czarneckiej, pani Izabeli Mrozińskiej, pani Magdaleny Trzuskowskiej i pani Alicji Golian.


1-10 of 171