Jak zawsze MALINOWO kształci zawodowo.


Wartość dofinansowania 386 375,40 zł

Koszt całkowity (wartość projektu) 429 306,00 zł

ü  Kurs Kelner (2 grupy po 10 osób, 36h dydaktycznych)

ü  Kurs Kucharz  (2 grupy po 10 osób, 44h dydaktycznych)

ü  Kurs Pracownik Administracyjno-Biurowy  (2 grupy po 13 osób, 30h dydaktycznych)

ü  Kurs Obsługi klienta i technik sprzedaży  (2 grupy po 13 osób, 28h dydaktycznych)

ü  Szkolenie Autoprezentacja  (2 grupy po 13 osób, 22h dydaktycznych)

ü  Szkolenie Radzenie sobie ze stresem (2 grupy po 13 osób, 22h dydaktycznych)

ü  Szkolenie Zarządzanie czasem (2 grupy po 13 osób, 22h dydaktycznych)

ü  Płatne staże zawodowe 150h – 1668 zł brutto + zwrot kosztów dojazdu

Celem projektu jest wzrost kompetencji pracowniczych u 26 uczniów/nic (18K,8M) z kierunku Technik hotelarstwa i Technik żywienia i usług gastronomicznych z ZS w Malinowie poprzez nabycie kwalifikacji i umiejętności praktycznych w wyniku ukończenia kursów i szkoleń oraz odbycia staży u pracodawców w okresie IX.2016-VIII.2017. Cel zostanie osiągnięty poprzez realizację następujących zadań: współpracę z pracodawcami, Kursów zawodowych (kelner, kucharz, pracownik administracyjno-biurowy, obsługa klienta i technik sprzedaży) oraz miękkich szkoleń umiejętności pracowniczych (autoprezentacja, radzenie sobie ze stresem, zarządzanie czasem). Zdobyta wiedza zostanie zastosowana w praktyce w ramach stażu u pracodawców. Projekt jest skierowany do 26 uczniów/nic z ZS w Malinowe z kierunku Technik hotelarstwa i Technik żywienia i usług gastronomicznych z obszarów wiejskich Powiatu Działdowskiego. Realizacja projektu ma przełożyć się na wzrost zatrudnialności uczestników projektu poprzez nabycie i potwierdzenie kwalifikacji i umiejętności praktycznych i zastosowanie ich w praktyce u Pracodawców.


Spotkanie w bibliotece szkolnej

opublikowane: 5 lis 2018, 01:04 przez Barbara Kobusińska - Behal

23 października gościliśmy w naszej bibliotece panią Teresę Dwórznik-Romańską, lokalną poetkę i pisarkę. Pani Teresa Dwórznik-Romańska jest autorką trzech tomików poezji "A kiedy...", "Supełki", "W codzienności", współautorką działdowskich almanachów oraz autorką prozy "Tam, gdzie Wel drąży wąwozy i Wkra nawadnia łąki", "Bajdy znad Wkry i Welu". Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Nasz gość chętnie odpowiadał na pytania zgromadzonej młodzieży.


Spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską

opublikowane: 5 lis 2018, 00:59 przez Barbara Kobusińska - Behal

17 września młodzież Dyskusyjnego Klubu Książki miała okazję spotkać się z panią Barbarą Kosmowską. Spotkanie miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie. 

Spotkanie DKK

opublikowane: 9 maj 2018, 03:37 przez Barbara Kobusińska - Behal


Kwietniowe spotkanie Klubu odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie. Omawiałyśmy książkę A. Bracken "Mroczne umysły".

Akcja "Żonkile"

opublikowane: 9 maj 2018, 01:07 przez Barbara Kobusińska - Behal   [ zaktualizowane 9 maj 2018, 03:49 ]


Nasi uczniowie uczestniczyli w akcji "Żonkile" organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Działdowie.

19 kwietnia obchodziliśmy siedemdziesiątą piątą rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Z tej okazji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbyła się już po raz trzeci akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”. Organizatorem głównym akcji jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Symbolem akcji są żonkile, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitną w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica powstania w getcie warszawskim.

 


Dyskusyjny Klub Książki

opublikowane: 26 lut 2018, 23:50 przez Barbara Kobusińska - Behal

22 marca odbyło się kolejne spotkanie miłośniczek książek. Omawiałyśmy "Papierowe samoloty" Dawn O'Porter.

Przy wigilijnym stole w Malinowie

opublikowane: 22 gru 2017, 05:13 przez Zespół Szkół Malinowo

Wesołych Świąt życzą uczniowie, nauczyciele, pracownicy i dyrekcja Zespołu Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie.


Zdjęcia

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

opublikowane: 20 gru 2017, 00:40 przez Barbara Kobusińska - Behal

Spotkanie odbyło się 14 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie. Omawiałyśmy książkę Marty Fox "Iza Anoreczka".

DKK - 4 rocznica działalności Klubu

opublikowane: 16 lis 2017, 01:12 przez Barbara Kobusińska - Behal

15 listopada świętowałyśmy czwartą rocznicę działalności Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie. Omawiałyśmy książkę M.L. Stedman "Światło między oceanami." B.Behal

Dzień Edukacji Narodowej w Malinowie

opublikowane: 27 paź 2017, 07:41 przez Zespół Szkół Malinowo   [ zaktualizowane 27 paź 2017, 07:45 ]

W dniu 12 października 2017 roku w Zespole Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny  w Malinowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybył Wicestarosta Powiatu Działdowskiego  Pan Marian Brandt, który w swoim przemówieniu podkreślił istotę pracy nauczycieli. Nauczyciel to osoba, która jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, ale także jest sprawnym pedagogiem i psychologiem, wychowawcą nie tylko swoich uczniów, ale bardzo często osobą pomocną także ich rodzicom.  Jak mało kto potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów.  Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swej wiedzy szukającą nowych rozwiązań.Wicestarosta podziękował wszystkim pracownikom szkoły  za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzamy uczniów.


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej  Pan Marian Brandt wręczył nagrodę Starosty Powiatu Działdowskiego Pani Katarzynie Ostrowskiej- Gancarz za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej.


Następnie przemówił Dyrektor Zespołu Szkół w Malinowie Pan Piotr Dercz, który podziękował nauczycielom i uczniom za dotychczasowe osiągnięcia, za poświęcenie, za serce. Podkreślił duży wkład wszystkich pracowników w rozwój szkoły. Tradycją stało się, że z okazji tak ważnego święta przyznawana jest nagroda Dyrektora. W tym roku szkolnym otrzymali ją następujący pracownicy: Aleksandra Czarnecka, Marzena Kasprowicz, Edyta Jędrzejewska, Magdalena Trzuskowska, Wioleta Grzymkowska, Magdalena Pawłowska, Iwona Szulc, Krystyna Barcikowska, Beata Brodowska, Alicja Golian, Izabela Mrozińska, Emilia Kociela-Rybicka, Mariola Pszuk, Izabella Markowska, Anna Rojewska, Marcin Ostrowski


Po raz pierwszy uczniowie Zespołu Szkół w Malinowie przyznali nauczycielom statuetki „ Emilki”. W kategorii „ Najbardziej wymagający nauczyciel”  statuetkę otrzymała  Pani Anna Czuraj-Struzik. W kolejnej kategorii „Kreator mody” statuetkę otrzymała  Pani Edyta Jędrzejewska. W kategorii „Szczery uśmiech” zwyciężyła Pani Kamila Giesek .Ostatnią z kategorii była „ Zespół niespokojnych nóg”, a statuetkę otrzymała Pani Izabela Mrozińska.

 

Uroczystą akademię przygotowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem Panią Marzeną Kasprowicz. Wszyscy otrzymali symboliczne kwiaty i serdeczne podziękowania.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

opublikowane: 25 paź 2017, 00:58 przez Barbara Kobusińska - Behal

19 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbyło się spotkanie DKK. Omawiałyśmy książkę Ewy Nowak "Diupa".

1-10 of 191