Jak zawsze MALINOWO kształci zawodowo.


Wartość dofinansowania 386 375,40 zł

Koszt całkowity (wartość projektu) 429 306,00 zł

ü  Kurs Kelner (2 grupy po 10 osób, 36h dydaktycznych)

ü  Kurs Kucharz  (2 grupy po 10 osób, 44h dydaktycznych)

ü  Kurs Pracownik Administracyjno-Biurowy  (2 grupy po 13 osób, 30h dydaktycznych)

ü  Kurs Obsługi klienta i technik sprzedaży  (2 grupy po 13 osób, 28h dydaktycznych)

ü  Szkolenie Autoprezentacja  (2 grupy po 13 osób, 22h dydaktycznych)

ü  Szkolenie Radzenie sobie ze stresem (2 grupy po 13 osób, 22h dydaktycznych)

ü  Szkolenie Zarządzanie czasem (2 grupy po 13 osób, 22h dydaktycznych)

ü  Płatne staże zawodowe 150h – 1668 zł brutto + zwrot kosztów dojazdu

Celem projektu jest wzrost kompetencji pracowniczych u 26 uczniów/nic (18K,8M) z kierunku Technik hotelarstwa i Technik żywienia i usług gastronomicznych z ZS w Malinowie poprzez nabycie kwalifikacji i umiejętności praktycznych w wyniku ukończenia kursów i szkoleń oraz odbycia staży u pracodawców w okresie IX.2016-VIII.2017. Cel zostanie osiągnięty poprzez realizację następujących zadań: współpracę z pracodawcami, Kursów zawodowych (kelner, kucharz, pracownik administracyjno-biurowy, obsługa klienta i technik sprzedaży) oraz miękkich szkoleń umiejętności pracowniczych (autoprezentacja, radzenie sobie ze stresem, zarządzanie czasem). Zdobyta wiedza zostanie zastosowana w praktyce w ramach stażu u pracodawców. Projekt jest skierowany do 26 uczniów/nic z ZS w Malinowe z kierunku Technik hotelarstwa i Technik żywienia i usług gastronomicznych z obszarów wiejskich Powiatu Działdowskiego. Realizacja projektu ma przełożyć się na wzrost zatrudnialności uczestników projektu poprzez nabycie i potwierdzenie kwalifikacji i umiejętności praktycznych i zastosowanie ich w praktyce u Pracodawców.


Wycieczka po zabytkach Działdowa

opublikowane: 15 mar 2017, 08:59 przez Barbara Kobusińska - Behal

14 marca klasa I Technikum wyruszyła śladami działdowskich zabytków. Zwiedziliśmy gotycki zamek, po którym oprowadził nas pan Odachowski a następnie Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego. Prawo jazdy za darmo w Malinowie !

opublikowane: 14 mar 2017, 15:08 przez Zespół Szkół Malinowo

Bezpłatny kurs i egzaminy dla uczniów Zespołu Szkół w Malinowie w ramach projektu "Zawodowo i stażowo" Rozpoczęły się zajęcia teoretyczne i pierwsze jazdy.
Warsztaty tworzenia krótkich fillmów

opublikowane: 12 mar 2017, 08:12 przez Barbara Kobusińska - Behal

"Wykorzystanie aplikacji IMOVIE do tworzenia krótkich filmów" tak brzmiał temat warsztatów, w których wzięły udział cztery uczennice klasy I Technikum. Szkolenie odbyło się 10 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie.


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

opublikowane: 25 lut 2017, 01:09 przez Barbara Kobusińska - Behal

22 lutego odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie. Omawiałyśmy książkę F. Flagg "Smażone zielone pomidory".

130 rocznica urodzin Emilii Sukertowej-Biedrawiny

opublikowane: 20 lut 2017, 02:12 przez Barbara Kobusińska - Behal   [ zaktualizowane 20 lut 2017, 03:10 ]

W piątek 17 lutego obchodziliśmy uroczystość 130 rocznicy urodzin patronki szkoły – Emilii Sukertowej-Biedrawiny. Naszym honorowym gościem była wnuczka Emilii Sukertowej-Biedrawiny, pani Marzena Wilamowska-Korsak. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: wicestarosta Działdowski Marian Brandt, naczelnik wydziału oświaty, zdrowia, kultury i sportu w starostwie powiatowym Marlena Perzyńska, wójt gminy Działdowo Paweł Cieśliński, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie Justyna Lytvyn i Elżbieta Zakrzewska bibliotekarz Gimnazjum Nr 2 w Działdowie. W uroczystości udział wzięli także nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. 

Podczas uroczystego apelu uczniowie klasy I Technikum przedstawili inscenizację bajki mazurskiej „Kierz róży
”.

Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny na plakat „Emilia Sukertowa-Biedrawiny - patronka szkoły”, zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Można było podziwiać prace, które wzięły udział w konkursie na wystawie.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Wiktoria Brzozowska, drugie miejsce przypadło Paulinie Piotrkowskiej, trzecie Roksanie Szczepańskiej, a wyróżnienia otrzymały Anna Wdowiak i Martyna Łożyńska. Część artystyczną i dekorację przygotowały pani Barbara Kobusińską-Behal i pani Marzena Kasprowicz.

Jako szkoła gastronomiczno-hotelarska, dbamy o kultywowanie pamięci o tradycyjnej kuchni regionalnej. Uczniowie przygotowali degustację potraw regionalnych pod opieką nauczycielek przedmiotów gastronomicznych: pani Iwony Szulc, pani Aleksandry Czarneckiej, pani Izabeli Mrozińskiej, pani Magdaleny Trzuskowskiej i pani Alicji Golian.


Spotkanie z pisarką Agnieszką Olejnik

opublikowane: 9 lut 2017, 04:00 przez Barbara Kobusińska - Behal   [ zaktualizowane 9 lut 2017, 07:14 ]


09.02.2017 r. nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu z pisarką Agnieszką Olejnik, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Autorka przybliżyła uczestnikom spotkania kulisy powstawania swoich powieści. Można była kupić książkę i zdobyć autograf. 


Spotkanie DKK

opublikowane: 24 sty 2017, 05:48 przez Barbara Kobusińska - Behal

18 stycznia odbyło się ostatnie w tym semestrze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawiałyśmy książkę R. Yancey "Piąta fala". Więcej informacji w zakładce:Biblioteka.

Studniówka 2017

opublikowane: 23 sty 2017, 14:14 przez Zespół Szkół Malinowo

Studniówka uczniów klasy IV Technikum Hotelarskiego i klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.


Zdjęcia

Zasmakuj w Warmii - rzecz nie tylko o kuchni

opublikowane: 12 sty 2017, 03:13 przez Zespół Szkół Malinowo   [ zaktualizowane 12 sty 2017, 05:12 ]

Uczniowie Zespołu Szkół w Malinowie wraz z nauczycielami przedmiotów gastronomicznych przygotowali degustację potraw warmińskim, która odbyła się Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie w ramach promocji książki Waldemara Mierzwy i Krzysztofa Mazurka "Zasmakuj w Warmii - rzecz nie tylko o kuchni"Jasełka w Zespole Szkół w Malinowie

opublikowane: 22 gru 2016, 15:25 przez Zespół Szkół Malinowo   [ zaktualizowane 25 gru 2016, 01:03 ]


       Boże Narodzenie to najpiękniejsze święto w roku liturgicznym. To czas obfitujący w piękne zwyczaje. O jego niezwykłości w dużej mierze decydują polskie zamiłowanie do biesiadowania       i gościnności. Nie ma domu, w którym w wigilijny wieczór nie zapalono by lampek na choince, czy nie przygotowano smakowitych potraw. Nawet ci, którzy w pogoni za sławą i pieniędzmi dawno zapomnieli o Panu Bogu, tego dnia wezmą do ręki biały opłatek, podzielą się nim z rodziną i ze łzą w oku śpiewać będą którąś z przepięknych kolęd. Dla jednych jest to głębokie przeżycie tajemnicy Bożego wcielenia, a dla innych tylko  i wyłącznie pielęgnowanie rodzinnych zwyczajów. 
Upływa  kolejny Adwent naszego życia. Gromadzimy się w społeczności razem zapatrzeni w Betlejemski Żłóbek. Choć jest pusty, wiemy, że za chwilę spocznie w nim Ten, który jest Posłańcem Bożym, Dawcą Miłosierdzia, Centrum historii człowieka, choć w postaci bezbronnego niemowlęcia.

Ten magiczny czas oczekiwania Świąt Bożego Narodzenia zawitał do Zespołu Szkół w Malinowie. 22 grudnia 2016 roku o godz. 1000 - cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczyła w spotkaniu jasełkowym. W  przepięknej scenerii świątecznej i radosnej atmosferze wysłuchano przedstawienia -„Betlejem jest w Nas” z przesłaniem: świat potrzebuje miłości.  Swoje pierwsze talenty artystyczne zaprezentowali uczniowie klasy II technikum hotelarskiego i przedstawiciele innych klas.

Podsumowano wyniki dwóch szkolnych konkursów, w których młodzież brała udział. Pani Beata Brodowska ogłosiła wyniki konkursu na najładniejszy stroik i ozdobę choinkową, a pani Magdalena Pawłowska przedstawiła zwycięzców konkursu ortograficznego. Nagrodzono klasy i wyróżniono wielu uczniów. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i Proboszcza Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej, wręczył wraz z symbolicznym uściskiem dłoni p. Dyrektor Piotr Dercz.

Po obejrzeniu jasełek, Pan Dyrektor zaprosił na scenę wszystkich występujących do wspólnego zdjęcia. Pogratulował młodzieży i podziękował nauczycielom za przygotowanie programu bożonarodzeniowego oraz wystroju Sali - będącej „miejscem” Betlejem. Następnie złożył życzenia świąteczne. Do życzeń, dołączyli również w swoim wystąpieniu Proboszcz Marian Ofiara i przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Anita Chojnacka.

Na koniec wszyscy uczestnicy świątecznego spotkania pożegnali się w radosnym nastroju oczekiwania na pierwszą wigilijną gwiazdkę ...  już w swoich rodzinnych domach.

 

      Celem tegorocznych jasełek było, nie tylko kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia, ale również i edukacja młodzieży w zakresie poznawania obyczajów świątecznych. Pobudzenie u Niej aktywności twórczej, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej oraz prezentowanie swoich osiągnięć artystycznych na forum szkoły.

Jasełka 2016 przygotowali:  p. Beata Brodowska, p. Krystyna Barcikowska i ks. Jacek Suwiński.

 

Niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą pokój, radość i spełnienie wszystkich marzeń, niech pozostawią w Waszych sercach wspomnienia pełne ciepła, miłości i pojednania  .... .

 

                                                                                              Organizatorzy Jasełek
Zdjecia1-10 of 166